Resultat for Hillerød Open 2017

DS, Single
Pulje 1
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Helle Henriksen, FARUM 5 5 0 10-1 10
2 Jette Olesen, PILESKUD 5 4 1 8-4 8
3 Anne Christiansen, HILLERØD 5 3 2 8-4 6
4 Susanne B Bodin, ISLEV 5 2 3 5-6 4
5 Julie Ipsen, ISLEV 5 1 4 2-8 2
6 Conny Olesen, PILESKUD 5 0 5 0-10 0
Pulje 2
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Susan Vith, FARUM 5 4 1 9-4 8
2 Dorte Christensen, HILLERØD 5 3 2 7-5 6
3 Jette Nørvang, GILLELEJE 5 3 2 7-5 6
4 Lene Albrechtsen, HILLERØD 5 3 2 8-6 6
5 Marianne Jensen, PILESKUD 5 1 4 2-9 2
6 Anne-Sophie M Meinertsen, ISLEV 5 1 4 4-8 2
DS(A), Single
CUP resultat
Pl. Deltagernavn
1 Helle Henriksen, FARUM
2 Susan Vith, FARUM
3 Anne Christiansen, HILLERØD
4 Jette Olesen, PILESKUD
5 Conny Olesen, PILESKUD
5 Julie Ipsen, ISLEV
5 Susanne B Bodin, ISLEV
8 Jette Nørvang, GILLELEJE
8 Dorte Christensen, HILLERØD
8 Lene Albrechtsen, HILLERØD
8 Anne-Sophie M Meinertsen, ISLEV
8 Marianne Jensen, PILESKUD
HS, Single
Pulje 1
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Tommy Rasmussen, HILLERØD 5 5 0 10-2 10
2 Ivan Thustrup, ISLEV 5 4 1 8-2 8
3 Thomas Hjeresen, FARUM 5 2 3 5-8 4
4 Lars Sandø, FABRIKKEN 5 2 3 5-7 4
5 Preben Elvis Jensen, ARROWS 5 1 4 3-9 2
6 Carsten Madsen, MELBY 5 1 4 5-8 2
Pulje 2
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Finn Thaarup, GLOSTRUP 5 4 1 9-5 8
2 Kristian Otzen, GILLELEJE 5 3 2 8-6 6
3 Jan Sigbjerg, FARUM 5 3 2 7-4 6
4 Dennis Christensen, ISLEV 5 2 3 4-7 4
5 Johnny Rasmussen, FABRIKKEN 5 2 3 5-7 4
6 Henning Gordon Rasmussen, ARROWS 5 1 4 4-8 2
Pulje 3
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Martin Frank, ARROWS 5 5 0 10-3 10
2 Kåre Wallengren, ISLEV 5 4 1 8-4 8
3 Max Thøstesen, GILLELEJE 5 3 2 8-5 6
4 Thor Jensen, FARUM 5 1 4 5-8 2
5 Christian Lynge, HILLERØD 5 1 4 2-8 2
6 Rene Reinhold, FABRIKKEN 5 1 4 4-9 2
Pulje 4
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Peter Vith, FARUM 5 5 0 10-2 10
2 Per Holm, GILLELEJE 5 4 1 8-3 8
3 Torben Sejersen, MELBY 5 2 3 6-7 4
4 Michael Sandø, FABRIKKEN 5 2 3 6-6 4
5 Per Rasmussen, HILLERØD 5 2 3 5-7 4
6 Carl Wallengren, RIVA 5 0 5 0-10 0
Pulje 5
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Kim Nickolaisen, ARROWS 5 5 0 10-1 10
2 Morten Frederiksen, ISLEV 5 4 1 9-3 8
3 Lars Pryssing, FABRIKKEN 5 3 2 6-5 6
4 Peder Hansen, GILLELEJE 5 2 3 5-6 4
5 Jørgen Christiansen, HILLERØD 5 1 4 3-8 2
6 Brian S Sørensen AFBUD, ISLEV 5 0 5 0-10 0
Pulje 6
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Bendt O Nielsen, ISLEV 5 5 0 10-0 10
2 Kim Carlsen, GILLELEJE 5 4 1 8-4 8
3 Rasmus Singer, ISLEV 5 3 2 7-5 6
4 Palle Schou, FARUM 5 2 3 4-6 4
5 Thomas Kræfting, ARROWS 5 1 4 4-8 2
6 Tom Jørgensen, GENTOFTE 5 0 5 0-10 0
Pulje 7
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Ole A Hansen, FARUM 5 5 0 10-1 10
2 Martin Jacobsen, ISLEV 5 4 1 8-4 8
3 Thomas Tornhøj, FABRIKKEN 5 2 3 6-6 4
4 Kenni A Jørgensen, GILLELEJE 5 2 3 6-6 4
5 Jesper Callesen, HILLERØD 5 1 4 2-9 2
6 Stephan Pedersen, MELBY 5 1 4 3-9 2
Pulje 8
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Nick Hjertoft, FARUM 5 5 0 10-1 10
2 Frank Jensen, GILLELEJE 5 4 1 8-2 8
3 Max Gronemann, ISLEV 5 3 2 7-5 6
4 Jesper Krogh, ARROWS 5 2 3 5-7 4
5 Kevin J Vejen, ISLEV 5 1 4 3-8 2
6 Peter Faber, FABRIKKEN 5 0 5 0-10 0
Pulje 9
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Mikael Kristiansen, FARUM 5 5 0 10-1 10
2 Rolf Nielsen, GILLELEJE 5 4 1 8-2 8
3 Kingo Tang, FABRIKKEN 5 3 2 6-5 6
4 Henning Madsen, HILLERØD 5 2 3 6-6 4
5 Lars Brostrup, MELBY 5 1 4 2-8 2
6 Kenneth B Bodin, ISLEV 5 0 5 0-10 0
Pulje 10
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Kim Jensen, FABRIKKEN 5 4 1 8-3 8
2 Brian Jeppesen, ARROWS 5 3 2 6-6 6
3 Claus Albrechtsen, GILLELEJE 5 3 2 7-4 6
4 Mike Borckdorff, FARUM 5 2 3 4-7 4
5 Nicklas Nielsen, ISLEV 5 2 3 7-7 4
6 Dan Olesen, HILLERØD 5 1 4 3-8 2
Pulje 11
Pl. Holdnavn Kampe V T Sæt Point
1 Brian Rohmann, GILLELEJE 5 5 0 10-3 10
2 Daniel Johansen, ISLEV 5 4 1 9-3 8
3 Johnny Albrecht, FARUM 5 2 3 4-6 4
4 Thomas E Andersen, ISLEV 5 2 3 5-7 4
5 Kim Larsen, FABRIKKEN 5 1 4 4-8 2
6 Kim Eilersen, GLOSTRUP 5 1 4 3-8 2
HS(A), Single
CUP resultat
Pl. Deltagernavn
1 Bendt O Nielsen, ISLEV
2 Per Holm, GILLELEJE
3 Brian Jeppesen, ARROWS
3 Nick Hjertoft, FARUM
5 Frank Jensen, GILLELEJE
5 Kim Carlsen, GILLELEJE
7 Brian Rohmann, GILLELEJE
7 Tommy Rasmussen, HILLERØD
9 Ivan Thustrup, ISLEV
10 Kåre Wallengren, ISLEV
10 Martin Jacobsen, ISLEV
10 Morten Frederiksen, ISLEV
10 Kristian Otzen, GILLELEJE
10 Daniel Johansen, ISLEV
10 Rolf Nielsen, GILLELEJE
10 Kim Nickolaisen, ARROWS
10 Martin Frank, ARROWS
10 Finn Thaarup, GLOSTRUP
10 Kim Jensen, FABRIKKEN
10 Mikael Kristiansen, FARUM
10 Ole A Hansen, FARUM
10 Peter Vith, FARUM
HS(B), Single
CUP resultat
Pl. Deltagernavn
1 Thomas Hjeresen, FARUM
2 Claus Albrechtsen, GILLELEJE
3 Kenni A Jørgensen, GILLELEJE
4 Rasmus Singer, ISLEV
5 Thomas E Andersen, ISLEV
5 Jesper Krogh, ARROWS
5 Thor Jensen, FARUM
8 Kingo Tang, FABRIKKEN
9 Dennis Christensen, ISLEV
9 Peder Hansen, GILLELEJE
11 Torben Sejersen, MELBY
11 Henning Madsen, HILLERØD
11 Max Thøstesen, GILLELEJE
11 Max Gronemann, ISLEV
11 Lars Pryssing, FABRIKKEN
11 Lars Sandø, FABRIKKEN
11 Michael Sandø, FABRIKKEN
11 Thomas Tornhøj, FABRIKKEN
11 Jan Sigbjerg, FARUM
11 Johnny Albrecht, FARUM
11 Mike Borckdorff, FARUM
11 Palle Schou, FARUM
HS(C), Single
CUP resultat
Pl. Deltagernavn
1 Nicklas Nielsen, ISLEV
2 Kim Eilersen, GLOSTRUP
3 Stephan Pedersen, MELBY
4 Jørgen Christiansen, HILLERØD
5 Carsten Madsen, MELBY
5 Kenneth B Bodin, ISLEV
7 Lars Brostrup, MELBY
7 Johnny Rasmussen, FABRIKKEN
9 Carl Wallengren, RIVA
9 Henning Gordon Rasmussen, ARROWS
11 Preben Elvis Jensen, ARROWS
11 Thomas Kræfting, ARROWS
11 Kim Larsen, FABRIKKEN
11 Peter Faber, FABRIKKEN
11 Rene Reinhold, FABRIKKEN
11 Tom Jørgensen, GENTOFTE
11 Kevin J Vejen, ISLEV
11 Christian Lynge, HILLERØD
11 Dan Olesen, HILLERØD
11 Jesper Callesen, HILLERØD
11 Per Rasmussen, HILLERØD
11 Brian S Sørensen AFBUD, ISLEV